נשמח לעמוד לשירותכם

הקמת בריכות שחייה

בשל מורכבותן, הקמת בריכות שחייה הן בבתים פרטיים והן במבנים גדולים כמו בנייני מגורים או בתי מלון מצריכה תכנון ויידע רב של כמה וכמה אנשי מקצוע. יש להתחשב בכמה וכמה קריטריונים כגון גודל ועומק הבריכה, מיקומה ועובייה. כמובן תוך כדיי התייחסות למטרות הבריכה וקהל היעד אותו היא אמורה לשמש. במאמר זה ניגע בכמה דברים שנביא בחשבון כאשר אנו ניגש לתהליך התכנון בבואנו לבנות בריכה.

מה צריך לדעת לפני הקמת בריכות שחייה?

חוץ מבריכות השחייה האולימפיות הסטנדרטיות שמידותיהן ועומקם קבוע, בריכות בבתי מלון, בתים פרטיים ופארקי מים לעולם יהיו שונות אחת מהשנייה בדיוק כמו טביעות אצבע. בבואנו לתכנן כאלו ישנם כמה דברים שנשאל את עצמנו בתהליך התכנון והם יהיו:

כמובן שקודם כל נקבע מה יהיו גודל ועומק הבריכה. ישנן בריכות שונות לשימושים שונים כגון, בריכות טיפוליות, בריכות פנאי, בריכות נוי, בריכות שחיה רגילות ועוד. כמו כן גודלן ועומקן יהיה פרופורציונאלי למבנה אשר בסמוך אליו או בתוכו הן יוקמו.

בריכות חיצוניות נשתדל להתאים כך שיהיו חשופות לשמש במשך רוב שעות זריחתה. באלו אשר אינן ממוקמות במיקום נכון מימיהן יישארו קרים ואנו נהנה מהן הרבה פחות. עם זאת, גם אם לא יימצא פתרון ונאלץ לבנות בריכה במקום שברוב שעות היממה אינו נחשף לשמש אנו נתקין גוף חימום סולרי חשמלי מחוץ לבריכה ואותו נשתדל לכיוון השמש, לרוב זה יהיה לכיוון דרום.

בכל בריכה בלי קשר לגודלה, נתחום מטר של תחום ביטחון המקיף את הבריכה.

בכל בריכה, על פי חוק תכנון ובינוי תהיינה חייבות להיות בנויות מדרגות. בבריכות המיועדות לילדים קטנים או לחילופין לקשישים, לרוב יהיה מותקן גם מעקה בטיחות.

הקמת בריכות שחייה תמיד תופקד בידיהם של אנשי מקצוע מומחים כגון מהנדסי מבנים, אדריכלים ויועצי בריכות מומחים. עבודתם תקבע את יופי הבריכה, איכותה ובעיקר את הבטחת כל אמצעי הבטיחות הנדרשים.

להעניק לעצמכם את הטוב ביותר

יעל ארבל, ארגונומית ויועצת בריכות מוסמכת, הקימה את PERFECT POOLS עסק הבוטיק שלה קיים מאז שנת 2004 ועוסק בייעוץ הקמת בריכות שחייה ותחזוקתן השוטף לאורך כל ימות השנה. פנו אלינו לקבלת ייעוץ בחינם וביחד נדאג לבריכה הטובה והאיכותית ביותר שיש.

הקמת בריכות שחיה ביתיות

בשונה לבריכות שחיה ציבוריות סטנדרטיות, הקמת בריכות שחיה ביתיות שונה לגמרי. בריכות שחיה לבתים פרטיים לרוב יהיו שונות אחת מן השנייה כפי שטביעות אצבע שונות מאדם לאדם. לכל בריכה יוקדש תכנון שונה בהתאם לצורכי הלקוח ומטרת הבריכה. עבודה שכזאת מצריכה תכנון מדוקדק של אנשי מקצוע מומחים ואלו עשויים לעשות את ההבדל הן מבחינת יופי הבריכה, אך בעיקר בבטיחותה.

דברים שצריכים לדעת על הקמת בריכות שחיה ביתיות

בעבר בריכות שחייה בבתים פרטיים הייתה נחלתם של עשירים בלבד. כיום יותר ויותר אנשים יכולים להרשות לעצמם בריכה בגלל ההיצע הגדול בשוק ורוב האנשים יוכלו למצוא בריכה המותאמת לצורכיהם בהתאם לגולה, סוגה והדגם שלה. כמו כן, בעבר מחיר הבריכה היה תלוי באופן ישיר גם באישורים מיוחדים שהיו צריכים לקבל ובזמן הבניה הארוך של הבריכה. כיום, עם התפתחות הטכנולוגיה ההיצע שיש לבריכות בשוק הוא גדול וישנן כאלו המספיקות ביותר לכל צורך וזמן הקמת בריכות שחיה ביתיות קצר משמעותית, מה שמוזיל את העלויות בעשרות מונים.

סוגי הבריכות הביתיות

 • בריכת בטון: לרוב, אנשים יוותרו על בניה של בריכה שכזאת למרות שהיא בעלת מראה מרשים ויוקרתי, משום שזמן בנייתה ארוך יותר ויחד עם החומרים ואנשי המקצוע הכרוכים בתכנונה ובנייתה עולים המון כסף.
 • בריכה מתועשת: לעומת בריכות הבטון היקרות, הבריכה המתועשת תהיה זולה משמעותית מבריכת בטון בגלל זמן בנייתה הקצר. עם זאת, היא חזקה ביותר ומגיעה במגוון דגמים יפים להפליא.
 • בריכת פיברגלס: בריכות זולות יותר מהסוגים האחרים. זמן ההמתנה לשימוש בריכות שכאלו לאחר ההתקנה הוא הקצר ביותר ולרוב נוכל לשכשך במים באופן מידי. הבריכה מגיעה כמקשה אחת מה שהופך את רמת האיטום שלה לגבוהה ביותר.

הניסיון שלנו הוא ההנאה שלכם

PERFECT POOLS, חברת הבוטיק של יעל ארבל, ארגונומית ויועצת בריכות מוסמכת, מעניקה שירותי יעוץ וטיפולים שוטפים לבריכות מכל הסוגים. בין אם אלו בריכות נוי, בריכות לבתים פרטיים וג'קוזי. כשמדובר הקמת בריכות שחיה ביתיות אין בכלל התלבטות. כי עם ניסיון של מעל 15 שנים ואלפי לקוחות מרוצים אין להתווכח. פנו אלינו ואנו נדאג שלכם ולבני ביתכם יהיה מושלם בקיץ הקרוב.

הקמת בריכות שחייה פרטיות

אנחנו יכולים לספר לעצמנו שהבריכה הפרטית עליה אנחנו חולמים מיועדת בעיקר לילדים. היא תספק להם פתרון בילוי מצוין בקיץ, ובסופי השבוע – כשנרצה להישאר בכל זאת קרוב לבית – נוכל לבלות איתם במרחק של כמה מטרים מהמקלחת ומחדרי השינה. עם זאת, אפשר גם להודות שהבריכה המפנקת הזו תשדרג גם את איכות החיים שלנו, בין אם משום שנוכל סופסוף לשחות בשקט כמו שתמיד רצינו ובין אם משום שנוכל לארח את החברים ואת המשפחה למסיבות בריכה מהנות במיוחד. הקמת בריכות שחייה באופן מקצועי ומדויק, עם הליווי המקצועי של Perfect Pools, היא זו שתאפשר לנו להעניק לילדים את הבילוי המושלם – וגם לעצמנו.

הקמת בריכות שחייה – סוגים עיקריים

לפני שנגיע לשלב המעשי של הקמת בריכות שחייה, חשוב לנו לבחור את סוג הבריכה המתאימה לנו, כאשר ניצבות בפנינו מספר חלופות:

 • בריכה עליונה, הניצבת על פני הקרקע, ונחשבת לחלופה זולה שפוגעת במידה ניכרת בעיצוב החצר
 • בריכה שקועה למחצה, אשר חלקה העליון בולט מעל פני הקרקע
 • בריכה שקועה, הנחשבת לפתרון האסתטי ביותר ומורכבת מבטון, מפיברגלאס וכן מחומרים אחרים

אחרי שנבחר את סוג הבריכה המתאימה לנו, כמובן בהתאם לתנאי החצר ולמידות הרלוונטיות, נוכל להמשיך הלאה ולבחור את עיצוב הבריכה, את החיפוי שלה וכל פרט אחר שישפיע על התוצאה הסופית. החברה המקצועית שתלווה אתכם בתהליך תסייע לכם להגדיר את הצרכים שלכם בצורה טובה, לבנות בריכה יפה – כמו גם לתכנן את הפתרון שיסייע לכם לשמור על תחזוקה ועל בריכה נקייה בקלות רבה לאורך זמן.

לסיכומו של עניין

הקמת בריכות שחייה היא משימה השמורה למקצוענים בלבד. חברה המתמחה באיתור פתרונות מתקדמים לתכנון והקמת בריכות, תדע להציע לכם את כל החלופות הנכונות עבורכם, לתכנן את המידות המדויקות – ולבחור עיצוב אסתטי ומרשים שיספק מענה לצרכים הייחודיים שלכם. הצוות המקצועי של Perfect Pools יעמוד לרשותכם עם ייעוץ אישי וליווי מקצועי, ויסייע לכם להמשיך וליהנות ממים צלולים ובריכה מפנקת בכל ימות השנה, עם אפס תקלות ומינימום הפתעות.

הקמת בריכות שחיה בבתים פרטיים

את חלום הבריכה הפרטית אתם יכולים להגשים בכל מקום, בין אם יש לכם חצר גדולה, גג מרווח במיוחד או מתחם מקורה שמיועד בדיוק למען המטרה הזו. עם זאת, הקמת בריכות שחיה ביתיות היא משימה מורכבת שמחייבת היערכות נכונה ועבודה מקצועית מאוד. עם הליווי האישי של צוות Perfect Pools ועם הניסיון הרב שלנו בשטח, תוכלו להבטיח לעצמכם תכנון ברמה הגבוהה ביותר – ובריכה הבנויה על פי כל הסטנדרטים המחמירים.

הקמת בריכות שחיה ביתיות – צעדים מרכזיים

כאמור, הקמת בריכות שחיה ביתיות מחייבת תכנון ומקצועיות, ויש מספר צעדים חשובים בתהליך הזה:

 • קביעת המידות המדויקות של הבריכה, בהתאם למידות השטח כמובן
 • תכנון עובי הקירות והרצפה
 • בחירת החומרים הדרושים לצורך הקמת הבריכה
 • תכנון וחיבור כל התשתיות הנחוצות, לרבות תשתיות מים וחשמל
 • תכנון המכשור והחומרים הדרושים לצורך תחזוקה שוטפת של הבריכה

חברה מקצועית וטובה תדע להעניק לכם את כל השירותים הללו ולספק מענה לכל הדילמות שעשויות לעלות על הפרק לאורך התהליך. היא תסייע לכם לקבוע את מבנה הבריכה ואת המידות הנכונות, בין אם היא מיועדת לנוי או לרחצה, וכן היא תעניק לכם את הכלים הדרושים כדי להבטיח תחזוקה ברמה גבוהה. זוהי הדרך ליהנות מהשילוב המנצח בין בריכה מפנקת שבה תוכלו לבלות עם הילדים או להתקרר מעט בקיץ הלוהט, לבין פתרונות שיבטיחו את שלומם של כל הרוחצים בכל זמן נתון.

לפנות אל הגורמים המוסמכים

כדי לבצע את המשימה הזו נכון, הקמת בריכות שחיה היא משימה שכדאי להפקיד בידיהם של אנשי המקצוע בלבד. חברת Perfect Pools, המנוסה בתכנון ובהקמת בריכות, וכן בביצוע עבודות שיפוץ ותחזוקה, תעמיד לרשותכם את הצוות המיומן ואת הכלים הטובים ביותר – בזכותם תעמדו בכל המטרות שלכם. כך תבחרו את הבריכה בעיצוב האידאלי, בגודל המדויק ובהתאמה המושלמת לצרכים היומיומיים שלכם. החצר שלכם עומדת לעבור שדרוג משמעותי, ועם המקצוענים תעשו את זה באופן מדויק וללא טעויות.

תכנון בריכות שחיה פרטיות

בין אם יש לכם חצר פרטית שכולה שלכם ובין אם אתם חולקים מרחב משותף עם משפחה אחת או שתיים, הבריכה הביתית היא דרך נהדרת לשדרג את החלל הזה. היא תספק לילדים פתרון בילוי מצוין בימי הקיץ ובסופי השבוע, היא תעניק לכולם את ההזדמנות להיכנס קצת יותר לכושר, ומעל לכל היא תשדרג את הזמן הפנוי שלכם ותאפשר לכם לבלות עם החבר'ה על שפת הבריכה. כדי להגיע אל נקודת הסיום הזו רצוי להיעזר בחברה מקצועית המנוסה בשלבי תכנון בריכות שחיה פרטיות, וצוות Perfect Pools ישמח לעמוד לרשותכם לכל אורך המסע.

תכנון בריכות שחיה פרטיות – נקודות למחשבה

לפני שאתם יוצאים לדרך ומתחילים במלאכת תכנון בריכות שחיה פרטיות, הנה כמה נושאים שכדאי לתת עליהם את הדעת:

 • מה הוא התקציב שעומד לרשותכם לצורך תכנון והתקנת הבריכה?
 • אילו עלויות יידרשו בהמשך לצורך תחזוקה וניקיון?
 • מה הן מידות הבריכה הביתית האידאלית?
 • איך תיראה הבריכה המושלמת ומה עומק המים?

הנושאים שהזכרנו כאן חיוניים, משום שלא פעם הם עשויים להוות הבדל של ממש ולהשפיע על שביעות רצונכם מהתוצאה הסופית. התקציב המדויק ימנע הפתעות גדולות ויקרות, תכנון עלויות התחזוקה יאפשר לכם להיערך כלכלית גם בהמשך הדרך, ותכנון נכון של מידות הבריכה וצורתה הוא שיאפשר לכם להשיג תוצאה מושלמת – ועדיין ליהנות מהחצר גם כשהבריכה איננה בשימוש. זכרו שהשילוב בין כל אלה הכרחי כבר בראשית הדרך, ורצוי להתכונן היטב לתחילת העבודות כדי שתוכלו להיות רגועים בכל שלבי הבנייה.

לעבוד לשביעות רצון הלקוח

חברה מקצועית המתמחה בתכנון בריכות שחיה פרטיות תפרוש בפניכם את כל המידע שאתם צריכים רגע לפני שתקבלו החלטות הרות גורל. היא תציע לכם את הפתרונות המתאימים לצרכים שלכם ולתקציב שהגדרתם מבעוד מועד, היא תשקף את צרכי התחזוקה והניקיון ואת העלויות הכרוכות בכך, והיא תאפשר לכם להבין איך תיראה הבריכה עם השלמת הבנייה. עם הליווי האישי של צוות Perfect Pools תעשו את הבחירה האולטימטיבית עבורכם ותנצלו באופן מיטבי את השטח שעומד לרשותכם.

ישנם כמה דברים שצריכים לקחת בחשבון לפני תכנון בריכות שחיה פרטיות. בימינו, עם הקדמה הטכנולוגית, המגוון של בריכות השחייה בבתים הפרטיים הוא רחב. בריכה פרטית, מה שבעבר היה נחלתם של עשירי העולם, זמינה היום גם לאדם מן הישוב. ההתפתחות בתחום הביאה לכך שזמן בנייתן קצר משמעותית מן העבר וחומרי גלם חדשים זולים בהרבה אך איכותיים יותר קיימים בשוק. עם זאת. אין להקל ראש כשמדובר בתכנון הבריכה והנה כמה מהדוגמאות לשאלות שנצטרך לשאול את עצמנו.

תכנון בריכות שחיה פרטיות – חשוב לברר לפני שמתחילים

תהליך תכנון בריכות שחיה פרטיות כולל בתוכו לא מעט שלבים, אך אנחנו נעמוד היום על השאלות העיקריות שנצטרך לשאול עוד לפני תחילת התכנון. בריכות בבתים פרטיים כמעט תמיד יהיו שונות אחת מהשנייה ויבנו בהתאמה אישית. השאלות העיקריות שנשאל הן:

מה יהיה הגודל? מחיר הבריכה, ממש כמו בית יהיה יקר ביחס ישיר לגודלה. אולם, בניגוד לבית שאת גודלו מבחינת מטרים רבועים נוכל לקבוע מראש, את הבריכה נוכל לבנות עד גודל מסוים אשר יתאים לגודל השטח הפנוי בגינה.

מה העומק? בריכת ילדים, בריכת פנאי או בכלל בריכה טיפולית. כל אחת מצריכה רמות עומק שונות אותן נתכנן בהתאם למטרת הבריכה.

עם הפנים לשמש: נשתדל שהבריכה תמוקם במקום אשר מנצל את רוב שעות הזריחה. בריכה אשר לא תמוקם באזור שכזה לא תתחמם ותהיה לא נעימה לרחצה רוב המן. אך יחד עם זאת, ישנו פתרון גם לבריכות כאלו והוא גוף חימום סולארי חשמלי אשר יוצב מחוץ לבריכה בכיוון השמש ויחמם את מי הבריכה.

בכל מקרה, יש לדעת שחוק תכנון ובניה מחייב שבכל בריכה יהיו מדרגות. בבריכות בהן רוחצים אנשים מבוגרים או ילדים נמליץ להוסיף מעקה בטיחות.

להעניק לעצמכם את הטוב ביותר

יעל ארבל, יועצת בריכות מוסמכת וארגונומית, הקימה את PERFECT POOLS עסק הבוטיק שלה בשנת 2004 ועוסק בייעוץ הקמת בריכות שחייה ותחזוקתן השוטף לאורך כל ימות השנה. בואו ליהנות משירות, מקצועיות וייעוץ ללא פשרות. הייעוץ הראשון הוא בחינם, אז למה אתם מחכים?

השאירו את הפרטים ונחזור אליכם
שיווק לעסקים במדיה שיווק לעסקים במדיה