תכנון בריכות שחיה פרטיות

ישנם כמה דברים שצריכים לקחת בחשבון לפני תכנון בריכות שחיה פרטיות. בימינו, עם הקדמה הטכנולוגית, המגוון של בריכות השחייה בבתים הפרטיים הוא רחב. בריכה פרטית, מה שבעבר היה נחלתם של עשירי העולם, זמינה היום גם לאדם מן הישוב. ההתפתחות בתחום הביאה לכך שזמן בנייתן קצר משמעותית מן העבר וחומרי גלם חדשים זולים בהרבה אך איכותיים יותר קיימים בשוק. עם זאת. אין להקל ראש כשמדובר בתכנון הבריכה והנה כמה מהדוגמאות לשאלות שנצטרך לשאול את עצמנו.

תכנון בריכות שחיה פרטיות – חשוב לברר לפני שמתחילים

תהליך תכנון בריכות שחיה פרטיות כולל בתוכו לא מעט שלבים, אך אנחנו נעמוד היום על השאלות העיקריות שנצטרך לשאול עוד לפני תחילת התכנון. בריכות בבתים פרטיים כמעט תמיד יהיו שונות אחת מהשנייה ויבנו בהתאמה אישית. השאלות העיקריות שנשאל הן:

  • מה יהיה הגודל? מחיר הבריכה, ממש כמו בית יהיה יקר ביחס ישיר לגודלה. אולם, בניגוד לבית שאת גודלו מבחינת מטרים רבועים נוכל לקבוע מראש, את הבריכה נוכל לבנות עד גודל מסוים אשר יתאים לגודל השטח הפנוי בגינה.
  • מה העומק? בריכת ילדים, בריכת פנאי או בכלל בריכה טיפולית. כל אחת מצריכה רמות עומק שונות אותן נתכנן בהתאם למטרת הבריכה.
  • עם הפנים לשמש: נשתדל שהבריכה תמוקם במקום אשר מנצל את רוב שעות הזריחה. בריכה אשר לא תמוקם באזור שכזה לא תתחמם ותהיה לא נעימה לרחצה רוב המן. אך יחד עם זאת, ישנו פתרון גם לבריכות כאלו והוא גוף חימום סולארי חשמלי אשר יוצב מחוץ לבריכה בכיוון השמש ויחמם את מי הבריכה.
  • בכל מקרה יש לדעת שחוק תכנון ובניה מחייב שבכל בריכה יהיו מדרגות. בבריכות בהן רוחצים אנשים מבוגרים או ילדים נמליץ להוסיף מעקה בטיחות.

להעניק לעצמכם את הטוב ביותר

יעל ארבל, יועצת בריכות מוסמכת וארגונומית, הקימה את PERFECT POOLS עסק הבוטיק שלה בשנת 2004 ועוסק בייעוץ הקמת בריכות שחייה ותחזוקתן השוטף לאורך כל ימות השנה. בואו ליהנות משירות, מקצועיות וייעוץ ללא פשרות. הייעוץ הראשון הוא בחינם, אז למה אתם מחכים?

השאר הודעה
close slider